x

NOVÝ UŽIVATEL

USER NAME

log-out

Cílem webu www.mapakriminality.cz je usnadnit veřejnosti orientaci v datech o trestné činnosti, která pravidelně publikuje Policie ČR. Policejní statistiky převádíme do jednoduchých tabulkových a mapových náhledů. Pro ty, kdo chtějí data hlouběji analyzovat, jsou k dispozici ke stažení v počítačově zpracovatelné podobě.

Věříme, že stránky napomohou debatě o tom, v jaké podobě a jaká data má policie zaznamenávat a zveřejňovat, o způsobu, jak účinně získávat data o trestné činnosti i o tom, jak úspěšná je policie při jejím omezování.

Chceme, aby se stránky staly rozcestníkem pro všechny, kdo se zabývají či chtějí zabývat trestnou činností a hledají pro svá zkoumání potřebná data.

Jedná se o nový projekt, a tak budeme rádi, když s námi budete sdílet Váš názor na něj, nápady na jeho vylepšení, když nás upozorníte na jeho nedostatky. EMAIL | FACEBOOK

Stránky vytvořila a provozuje ProPolice/Otevřená společnost, o.p.s. ve spolupráci s Geographics.cz, za podpory programu Think Tank Fund nadace Open Society Foundations a společnosti Webtica Software.

jak mapu používat

{/block} {block head}